Здоровий спосіб життя

Присмоктуюча дія грудної клітки - ще один прискорювач венозного кровотоку - полягає в тому, що кожен наш вдих супроводжується активним розширенням грудної клітки, а це знижує тиск повітря в ній у порівнянні з атмосферним. В результаті в легені засмоктується повітря, а з черевної порожнини в бік серця по широких венозних судинах підсмоктується кров.

 Еффект присмоктуючої дії грудної клітки найбільш відчутний при синхронному з ним дії іншого допоміжного механізму венозного кровообігу - так званого « черевного преса» . Суть цього механізму полягає в тому, що опускаюча при вдиху діафрагма, а разом з нею напружуюча передня стінка черевної порожнини здавлюють, як би «пресують» внутрішні органи. Ця пресувальна дія потужних м'язів розповсюджується насамперед на венозні судини черевної порожнини - верхню і нижню порожнисті вени, і кров по них як би вичавлюється в бік серця. Ефект присмоктуючої дії грудної клітки і «черевного преса» в лікувальній фізкультурі використовується дуже широко. Хворим рекомендується дихати глибоко і рідко, за рахунок чого полегшується робота серця, так як частина цієї роботи беруть на себе допоміжні механізми кровообігу. Не випадково фізичні вправи в медицині розглядаються, як дієвий засіб для боротьби з застійними явищами в організмі хворої людини.

Зробимо висновок: лікувальний вплив фізичних вправ на гемодинаміку полягає в мобілізації резервних функцій серцево-судинної системи, в активізації допоміжних механізмів венозного кровообігу. 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.