Здоровий спосіб життя

 Розглянемо інший приклад - лікувальна дія фізичних вправ на травмовані тканини. Безпосередньо пошкоджене при травмі місце відмежовується від здорових тканин декількома шарами пошкоджених, в яких розвивають різні зміни на тканинному і клітинному рівнях. Так , безпосередньо навколо раневого каналу утворюється шар раневого некрозу (відторгнення відмерлих клітин), далі йде зона молекулярних струсів, за нею - зона реактивна, і лише потім йдуть здорові тканини, з яких і виходить регенеративний процес.

Активність цього процесу тісно пов'язана з кровообігом в зоні поверхні рани: при прискореному кровообігу швидше йде процес регенерації пошкоджених тканин.

Використання засобів лікувальної фізичної культури при лікуванні травм і поранень спрямоване на прискорення загоєння травмованої ділянки тіла, з одного боку, і на відновлення функцій ушкодженого органа або ділянки тіла - з іншого. Рішення першої з цих завдань - загоєння травмованої ділянки - значною мірою залежить від настрою хворого, його віри у швидке і повне одужання. Безпосередня роль фізичних вправ при цьому полягає в тому, що, по-перше, заняття лікувальною фізичною культурою сприяють оздоровленню всього організму, підвищенню життєвого тонусу хворої людини, а по-друге, в тому, що своєчасно застосовані руху попереджають появу з’єднюючотканінніх рубців і спаяних утворень. Досвід військових госпіталів показує, що при раціональному застосуванні лікувальної фізичної культури  загоєння м'яких тканин, зрощення кісткових відламків прискорюється.

Вирішення другого завдання - відновлення функції руху багато в чому залежить від систематичності занять. Багаторазове повторення фізичних вправ на ранній стадії лікування попереджає атрофію мускулатури, фіброзне переродження пошкоджених м'язів, дозволяє зберегти еластичність суглобових сумок, повну рухливість суглобових зчленувань. Активність хворого, його завзятість і наполегливість - важливі умови правильного лікування.

Лікувальну фізичну культуру широко застосовують також в клініці внутрішніх хвороб: для відновлення і розвитку функції зовнішнього дихання, при порушеннях обміну речовин (ожиріння, виснаження, подагра, цукровий діабет тощо), при паралічі, контрактурах, атрофіях, після оперативних втручань і в багатьох інших випадках. Особливо ефективні засоби ЛФК в комплексі з іншими лікувальними впливами, перш за все з різними фізіотерапевтичними процедурами ( ваннами, масажем, електролікуванням та ін.).

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.