Здоровий спосіб життя

Підготовка спортсмена - складний багатосторонній процес, який включає в себе спортивне тренування, спортивні змагання та інші фактори, що доповнюють тренування і змагання (загальний режим життя, спеціальне харчування, відпочинок, засоби відновлення та ін.). Головними аспектами розвитку та підготовки спортсмена є фізична, технічна , морально-вольова, теоретична підготовка, тактична частина розвитку.

Фізична підготовка спрямована на зміцнення здоров'я, досягнення високого рівня фізичного розвитку, виховання фізичних якостей таких необхідних спортсмену. Її також ще ділять на загальну фізичну підготовку (ЗФП) і спеціальну фізичну підготовку (СФП).

Мета загальної фізичної підготовки - досягнення високої працездатності спортсмена. Її засобами є різноманітні фізичні вправи (ходьба, біг, пересування на лижах, плавання, веслування, рухливі та спортивні ігри, гімнастика, вправи з обтяженням і ін.) Спеціальна фізична підготовка спрямована на виховання окремих фізичних якостей, навичок і вмінь, необхідних у обраному виді спорту. Вона проводиться систематично і допомагає спортсмену підготуватися до змагань. Засобами її є спеціальні вправи і елементи обраного виду спорту. Співвідношення ЗФП і СФП в процесі спортивного тренування змінюється: у міру зростання спортивної майстерності поступово зростає питома вага спеціальної фізичної підготовки.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.