Здоровий спосіб життя

 

Морально-вольова підготовка спортсмена спрямована на виховання у нього моральних рис і вольових якостей. Воля - це свідома активність спортсмена, спрямована на подолання перешкод, на досягнення поставленої мети. Воля виховується в процесі подолання труднощів, що виникають під час тренувань і змагань: страху перед важким елементом, хворобливих відчуттів або несприятливих умов зовнішнього середовища (спека, холод, висока вологість тощо);

дотримання встановленого режиму дня, підпорядкування правилам спортивних змагань, виконання дисциплінарних вимог на навчально тренувальних заняттях та ін. Вольові зусилля завжди носять усвідомлений характер. Найбільш виразно вони виявляються, коли спортсмен зустрічається з серйозними труднощами. Так, наприклад, при тривалому і інтенсивному бігу настає стан, коли більше немає сил продовжувати біг, хочеться припинити змагання. Потрібна велика сила волі, щоб подолати цей стан так званої «мертвої точки». У цих випадках рекомендується використовувати методи спрямовані на подолання цієї проблеми. Саме ці методи і будуть розвивати силу волі любого спортсмена.

Виховання волі залежить насамперед від самих спортсменів. Кожен спортсмен, піклуючись про свою вольову підготовку, повинен вивчати природу об'єктивних і суб'єктивних труднощів, з якими може зустрітися на змаганнях, виховувати у собі здатність до їх подолання. Важливо відзначити, що морально-вольові якості, виховані в спорті, потім стають постійними рисами особистості людини, проявляються в трудовій, бойовій, громадській діяльності.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.