Здоровий спосіб життя

 Принцип доступності навчання означає, що фізичні вправи повинні бути доступними для виконання, обсяг та інтенсивність застосовуваних навантажень повинні відповідати силам і можливостям того хто займається. Фізичні вправи вивчаються і закріплюються з дотриманням правил: «від простого до складного», «від легкого до важкого», «від відомого до невідомого».

Тобто берем якийсь складний руховий елемент, розбиваєм його на простіші елементи, створюємо підвідні вправи для основи елементу і по частинках, по ланцюжку йдемо до вивчення складного руху в цілому.

Принцип систематичності полягає в регулярності занять, в раціональному, системному чергуванні навантажень і відпочинку. Регулярні і оптимально тривалі заняття дають більший ефект, ніж епізодичні. Перерви в заняттях, особливо невиправдано великі, викликають згасання деяких навичок, знижують рівень фізичних якостей. Перерва для спортсмена підбирається індивідуально в залежності від сили, виносливості та психічної стійкості спортсмена.

Принцип міцності припускає, що знання, уміння і навички, освоєні на навчальних та тренувальних заняттях, необхідно доводити до сталого, міцно закріпленого стану. Ця вимога має тісний зв'язок з принципом систематичності: для того, щоб засвоїти міцно, треба повторювати вправи систематично. Погано закріплені навички легко руйнуються. Доведена до автоматизму вправа надовго вкарбується в голові спортсмена і в подальшому  його навчанні це зможе зекономити час та сили.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.