Здоровий спосіб життя

Частота сердечних скорочень (пульс ) - це  показник стану  тренованості серцево - судинної  та дихальної систем  людини. У спокої частота сердечних скорочень у різних людей коливається в межах від 40 до 70-80 ударів на хвилину. У жінок пульс трохи частіший, приблизно на 5 ударів. При середніх за обсягом і інтенсивності навантаженнях частота сердечних скорочень досягає 130-150, а при значних і великих навантаженнях - до 200 і навіть більше ударів на хвилину.

Вимірювати пульс слід вранці, ще в ліжку , потім перед тренуванням і після неї. З численних точок на тілі, де можна зафіксувати пульсуючі коливання артерій, найбільш часто пульс вимірюють у зап'ястя ( променева артерія), на шиї ( сонна артерія), а також безпосередньо на лівій стороні грудної клітки, де добре відчувається скорочення сердечного  м'яза. Зазвичай пульс заміряють 10 - 15 с, після чого множать отриману величину на 6 або 4 і отримують частота сердечних скорочень за 1 хвилину. Ця підсумкова величина і записується в щоденник.

Про рівень тренованості спортсмена досить точно можна судити з часу повернення пульсу до вихідного стану. При гарній тренованості після величезного фізичного навантаження пульс відновлюється в початкове значення  за 20 - 30 хв. Якщо ж період відновлення затягується на 60 хв і більше, це вказує на слабку загальну тренованість, можливе приховане хворобливий стан або мали місце порушення режиму.

Джерело: издательство «Высшая школа», г.Москва, 1989 г, книга – «Физическое воспитание».

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.