Здоровий спосіб життя

У практиці підготовки спортсмена виділяються основні форми організації спортивного тренування: навчально-тренувальні заняття у спортивних секціях та командах, участь у спортивних змаганнях, самостійні тренувальні заняття спортсмена.

Навчально-тренувальні заняття у спортивних секціях та командах проводяться по постійному розкладу і при педагогічному керівництві тренера (викладача фізичного виховання). Ці заняття зазвичай спрямовані на навчання спортсмена і підвищення його спортивної майстерності.

Фізична праця, участь в туристичних походах, рухливі ігри та інші додаткові форми занять фізичними вправами також можуть використовуватися для підвищення рівня тренованості спортсменів. Більшість цих форм можна застосовувати самостійно, як додаток до учбово-тренувальних занять.

Велике значення для підвищення ефективності тренувального процесу мають облік і аналіз виконаної роботи. Документом обліку є «щоденник спортсмена», в якому перераховуються навчально-тренувальні і самостійні заняття, фіксуються обсяг та інтенсивність фізичних навантажень, засоби і методи, результати прикидок і спортивних змагань , робляться відмітки про самопочуття, ефективності відновних заходів, записуються зауваження та побажання тренера.

Високі досягнення в сучасному спорті неможливі без правильного застосування різноманітних відновних заходів: вони стали органічною складовою частиною підготовки спортсмена. До числа відновлювальних відносяться психологопедагогічний та медико-біологічні засоби. Для всіх учнів доступним медико-біологічними засобами є обгрунтований режим життя, раціональне харчування і достатнє вживання вітамінів, різні види масажу і самомасаж, водні процедури, лазня, перебування на свіжому повітрі та інші. Застосування інших медико-біологічних засобів відновлення працездатності призначається і контролюється лікарем і тренером. Тому, перш ніж приступити до самостійних занять фізичними вправами, до самотренування, слід порадитися з тренером, викладачем фізичного виховання.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.