Здоровий спосіб життя

Сам догляд за порожниною рота та зубами - це не просто чистити зуби і турбуватись про їх білизну. Існує пряме відношення між хворими зубами і деякими шлунково-кишковими захворюваннями.

Залишки їжі в порожнині рота служать живильним середовищем для мікробів.

Розкладаючись, вони створюють  жахливий запах з рота, сприяють посиленому утворенню зубного нальоту, що призводить до  захворювань зубів і рота вцілому, розпушуванню ясенних тканин (парадонтозу), а в запущених випадках до того, що зуби колишуться, а потім випадають. Тому чищення зубів з пастою або зубним порошком двічі на день обов'язкове.

Найкраще тренування судин ясен забезпечує ротової душ (гідромасаж). Для цього застосовують спеціальні пристрої типу «гідростом» (металева дужка з рядами дрібних отворів) або гнучкі шланги. Тривалість процедури - від 5 до 10 хв. Найбільш ефективно впливає  на ясна контраст теплої і прохолодної води. Однак при підвищеній чутливості зубної емалі  до холоду чи тепла рекомендується вода з температурою + 35 по С.

Догляд включає спеціальний огляд лікаря - санацію. Проста процедура санації полягає в тому, щоб зняти зубний камінь, запломбувати чи видалити спорчені зуби та корені, що не підлягають лікуванню. Корисний домашній масаж ясен: це робиться з допомогою 2х пальців: вказівного і великоговерхні ясна масажують зверху вниз, а нижні навпаки. Поглажування мають бути легкими і  можна почергово здавлювати  самі  ясна. Тривалість   3-5 хв.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

 

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.