Здоровий спосіб життя

Шкірні покриви нашого тіла відіграють важливу роль у взаємодії організму з середовищем, захищаючи внутрішні органи і тканини від впливу зовнішніх впливів, здійснюючи процеси терморегуляції та інші. Нормальне виконання цих функцій залежить від чистоти шкірних покривів.

На шкірі неминуче з'являються бруд, пил, виділення сальних і потових залоз, що служать живильним середовищем для мікроорганізмів. Забруднена шкіра в значній мірі втрачає свою бактерицидну (вбиває бактерій) функцію, а при пошкодженні шкірних покривів - подряпини, рани - підвищується можливість проникнення мікробів у глибокі тканини тіла. Якщо погано доглядати  за шкірою недотримуватись  вимог до одягу і взуття з'являються потертості, прілості, гнійники та грибкові захворювання шкіри. Серед інших можливих причин шкірних травм і захворювань слід вказати сухість шкіри, підвищене потовиділення, загальна перевтома, неправильне харчування.

Відвідувати лазню для миття гарячою водою спортсменам рекомендується один  раз на тиждень, після ж тренування слід приймати теплий душ ( t близько + 40 градусів). Надмірно гаряча або холодна вода підвищує збудливість  ( ЦНС), що веде до порушень сну. Парна або сухоповітряна лазня прискорює відновні процеси, збільшує адаптаційні (пристосувальні) можливості організму, покращує функціональний стан серцево - судинної системи, процеси терморегуляції та інші. Баня має велике гігієнічне значення, очищаючи шкірні покриви. Однак лазнею не слід зловживати: невміле користування жаром може викликати слабкість, млявість, головний біль і тимчасове зниження працездатності, особливо у молодих спортсменів.

У деяких спортивних іграх і єдиноборствах (баскетбол, гандбол, регбі, боротьба та ін) причиною травм у спортсменів можуть бути погано доглянуті нігті. При заняттях гімнастикою, лижним спортом, веслуванням та іншими видами можливе утворення мозолів. Їх рекомендується пом'якшувати гліцерином або кремом, а 1 - 2  рази на тиждень, після теплих ванночок, очищати пемзою.

Ретельного догляду вимагають і волосся, які при інтенсивних заняттях фізичною культурою і спортом забруднюються сильніше звичайного. Мити волосся рекомендується (але не щодня) кип'яченою водою в мильній піні, або з відповідним шампунем. Корисно кілька разів на день розчісувати волосся рідким гребенем, не торкатися до них руками без особливої ​​потреби, щодня робити масаж голови спеціальної масажною щіткою.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.