Здоровий спосіб життя

Сон - важлива складова режиму дня. Коли людина спить  - організм відпочиває, відновлює і накопичує сили. Особливо важливу роль має сон для нервової системи, клітини якої гостріше за інших реагують на стомлення, більше страждають від недосипання. Сон покращує живлення нервових клітин і знімає втому. Попереджає виснаження, відновлює запаси енергії для подальшої діяльності.

Потреба в сні зазвичай приходить після  14 - 16 годин безперервного неспання. Дорослій людині на сон потрібно приблизно 8 год на добу, підліткам рекомендують спати 9-10 год. Кращим для відходу до сну є час від 22 до 23 ч.

Учні, що займаються фізичною культурою і спортом, особливо в період напруженої роботи (іспити, змагання, тренування), повинні збільшувати час на сон. Для того, щоб швидко заснути і міцно спати бажані вечірні прогулянки на свіжому повітрі по 30 - 40 хв, провітрювання кімнати. Корисний буває і денний сон. Однак треба знати індивідуальну реакцію на нього: часто після денного порушується нічний сон. Сильно стомленим за день, рекомендується лягти раніше на 1 - 2 год звичайного сну. Перед змаганнями у спортсменів сон може порушуватися через хвилювання, переживання. Щоб не було безсоння дотримуйтесь режиму дня.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.