Здоровий спосіб життя

За кілька годин (а в деяких випадках - і днів) до виступів чи змаганнь у частини спортсменів спостерігаються яскраво виражені зміни функцій деяких внутрішніх органів. Ці зміни носять умовно-рефлекторний характер і спрямовані на підготовку організму до майбутньої роботи: підвищується збудливість центральної нервової системи, частішає пульс, більш глибоким і частим стає дихання, активізується обмін речовин, відбуваються інші зміни.

Це передстартовий стан проходить кілька стадій і у різних осіб може мати якісно різні прояви. Помірні прояви цих змін зазвичай сприятливі. В результаті їх впливу організм підходить до моменту старту в стані «бойової готовності». При надмірно ж нервово-емоційному збудженні яскраво виражений передстартовий стан швидко змінюється «стартовою лихоманкою», після якої настає зазвичай загальмований, депресивний стан (стартова апатія). Такий стан негативно впливає на результат спортсмена.

Досвідчені спортсмени зазвичай легко переносять передстартовий період, вміють правильно проведеною розминкою відрегулювати своє нервове збудження, відсуваючи, або помітно пом'якшуючи явища стартової лихоманки. Початківцям спортсменам дуже важливо знати, що розминка надає універсальний вплив на організм: з її допомогою можна не тільки знизити зайве збудження центральної нервової системи, але і підвищити його у разі недостатнього емоційного тонусу, тобто розминка нормалізує нервово-емоційний стан спортсмена.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.