Здоровий спосіб життя

 Велике значення при самоконтролі слід надавати спостереженнями за масою тіла. Вимірювати її слід по можливості щотижня, в один і той самий час, на одних і тих же вагах, попередньо перевіривши їх справність.

 

У звичайних умовах маса тіла може змінюватися в залежності від стану здоров'я, водного та харчового режиму, навчальної, виробничої, або тренувального навантаження, пори року, клімату, погоди та інших впливів. Прогресуюча втрата апетиту і зниження маси тіла сигналізують про неблагополуччя в організмі спортсмена. Про це слід поставити до відома тренера і лікаря, допомогти їм виявити справжню причину небажаного явища.

Величина маси тіла дає уявлення про розвиток основних тканин організму - м'язової, кісткової, жирової. У початківців спортсменів спостерігається кілька періодів зміни маси тіла. Перший період (від 2 тижнів до 2-3 місяців після початку занять) характеризується тим, що маса тіла не відновлюється повністю після інтенсивних тренувальних занять, незважаючи на нормальне харчування. Позначається значна втрата води за рахунок потовиділення і «згорання» жирової клітковини при незвичній роботі. Однак у другому періоді (його тривалість кілька місяців) маса тіла відновлюється і навіть дещо збільшується, що пов'язано із зростанням скелетної мускулатури.

Навіть одне окремо взяте тренувальне заняття впливає на зміну маси тіла. Фізкультурники, які вперше приступають до тренувань, а також спортсмени після тривалої перерви втрачають у масі тіла більше, ніж спортсмени , що тренуються систематично. У міру підвищення тренованості маса тіла стабілізується.

У систематично тренуючихся спортсменів коливання маси тіла постійні: після напруженого тренування втрата маси тіла становить 1-2 кг, або 1-2 %. У період відпочинку маса тіла повністю відновлюється, крім випадків, коли деяке її зниження планується і є необхідним (У борців, боксерів, штангістів перед змаганнями).

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.