Здоровий спосіб життя

Травми трапляються при різних обставинах - у військовій справі, на виробництві , в побуті. Здавалося б, що травматизм не сумісний з оздоровчими цілями фізкультури і спорту, проте травми в спорті ще трапляються. Кожна людина, кожен фізкультурник та спортсмен повинні вміти надавати першу медичну (долікарську) допомогу потерпілому.

Медичний персонал спортивних споруд, викладачі фізичного виховання і тренери повинні забезпечити безпеку тих, хто займаються фізкультурою і спортом, підготувати місця занять відповідно до вимог навчально-тренувального процесу і правил спортивних змагань. Проте безпека під час занять напряму залежить від нас самих. Важливою мірою профілактики спортивного травматизму є дотримання гігієнічних вимог до спортивного одягу. Спортивний костюм і спортивне взуття повинні відповідати умовам майбутнього заняття. Кожен спортсмен повинен обов'язково використовувати захисні пристосування, специфічні для конкретного виду спорту, наприклад: маску, нагрудник, бандаж, шолом, щитки, окуляри та інші. Сувора дисципліна на заняттях і змаганнях повинна стати законом для фізкультурників і спортсменів. Не можна виконувати вправи, до яких ви не підготовлені. Не можна змагатися без розминки. Вправи з елементами ризику не можна виконувати без страховки, або не освоївши попередньо самостраховки. Неприпустимо виконання складних вправ у відсутність викладача фізичного виховання, або тренера.

Для збереження людського здоров'я, швидкого відновлення здоров'я після травм і пошкоджень, величезне значення має своєчасно і правильно надана перша (долікарська) допомога потерпілому. Для цього треба знати правила надання першої допомоги, вміти визначати за видимими ознаками характер травми, і вміло на практиці застосовувати вивчені прийоми і дії.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.