Здоровий спосіб життя

Найбільш сильно і активно на фізичні вправи реагує серцево-судинна система. При активізації кровообігу поліпшується обмін речовин, прискорюється виведення продуктів життєдіяльності клітин, збільшується приплив цілющого кисню і необхідних поживних речовин до всіх тканин, у тому числі і до зони одужання.

На рух крові по судинах впливають скорочення серцевого м'яза, тонус артеріальних судин, активність внутрішньотканинного обміну та інші так звані допоміжні механізми кровообігу. Про перші з цих факторів учням відомо з шкільного курсу анатомії людини. Детальніше зупинимося на допоміжних механізмах кровообігу, так як вони дуже широко використовуються в практиці лікувальної фізкультури.

Венозна гемодинаміка - ланка кровообігу, в якому дуже яскраво проявляється вплив фізичних вправ на кровотік. Справа в тому, що, пройшовши артеріальну і капілярну частину свого шляху, кров у венозних судинах втрачає швидкість, створену скороченням міокарда. У довго лежачих хворих венозний кровотік особливо затруднений. В результаті застійних явищ у них з'являються пролежні, місцеві запальні процеси і інші ускладнення. Фізичні вправи багато в чому сприяють прискоренню венозного кровотоку. На активізацію венозного кровотоку впливають гравітаційні явища в судинах, «м'язовий насос», присмоктувальна дія грудної клітки, «черевний прес».

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.