Здоровий спосіб життя

Нервова система людини безперервно  працює. Виконує фунцію узгодженої діяльності всього людського організму , взаємозвязок з  навколишнім середовищем. Стомлення, викликане діяльністю людини розвивається насамперед у центральній нервовій системі.

З метою запобігання перевантаження центральної нервової системи використовують  гігієнічно обгрунтовані елементи раціоналізації праці, оптимізації трудових операцій.

Раціоналізація фізичної праці спрямована на усунення зайвих рухів працюючого, встановлення оптимального ритму напруги і розслаблення різноманітних м'язових груп. Цим забезпечується почергове чергування збудження і гальмування  окремих ділянок кори  мозку, які керують  діяльністю м'язів, що застосовані  у трудовому процесі. Щоб попередити перегрузку  центральної нервової системи роблять  переключення на інший вид діяльності, наприклад виконання вправ виробничої гімнастики, фізкультурної хвилинки. Важливо при цьому, щоб у вправи захоплювалися групи м'язів, які не застосовувались в робочих операціях.

Ці рекомендації по можливості враховуються при складанні розкладу в навчальних закладах. Знати і застосовувати їх слід і самим учням: при виконанні домашніх завдань перерви використовуйте для виконання неважких фізичних вправ; в ході підготовки до іспитів не припиняйте заняття фізичною культурою та спортом. Пам'ятайте, що чергування розумової та фізичної праці - це профілактика для вашої нервової системи  від перевтоми, підвищує її працездатність.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.