Здоровий спосіб життя

Мінеральні солі беруть участь у регулюванні обміну речовин, росту і розвитку організму, одночасно будучи необхідним будівельним матеріалом для формування кісток скелета, зубів, волосся та інших тканин тіла.

У період інтенсивних тренувань і змагань важливим є поєднання невеликого обсягу споживаної їжі з її досить високою калорійністю. Не можна надмірно наїдатися безпосередньо перед стартом, оскільки під час активного травлення знижується загальна працездатність організму. Крім того переповнений шлунок заважає роботі серця, легенів, ускладнює роботу м'язів. Якщо тренування, або змагання проводяться в першій частині дня, на сніданок рекомендується легкозасвоювані страви - тушковане м'ясо, яйця некруто зварені, масло, сир, салат, чай або кава. Якщо в другій половині дня, то повинен бути легкий обід - міцний бульйон, відварне м'ясо, котлети або птах, овочевий гарнір, вітамінізовані компот або кисіль з дещо більшим проти звичайного кількістю цукру в них.

Та слід пам'ятати, що всього має бути в міру. Надмірне поступлення якоїсь окремої речовини в організм може добряче зашкодити роботі організму, та негативно проявити себе в окремих аспектах. Тож озброюйтесь знаннями та правильно харчуйтесь!

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

 

 

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.