Здоровий спосіб життя

Напередодні чвертьфіналів футбольної першості світу бразильські експерти вказали на серйозні прогалини в забезпеченні безпеки на стадіонах. У забезпеченні безпеки чемпіонату світу з футболу обов'язки чітко розподілені: Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) стежить за порядком на стадіонах, а бразильська влада - за їх межами.

До початку першості сумніви висловлювалися насамперед у концепції бразильців, які зробили ставку на посилену присутність поліцейських і військовослужбовців, а також на жорсткі заходи забезпечення порядку. Однак з початком матчів стало ясно: куди більш серйозні недоліки в системі безпеки самої ФІФА. 

Під час ігор в групах розкрилися проблеми, яких не було на минулих турнірах ФІФА. Багатьох вболівальники на стадіонах обкрадали, на трибунах з'являлися глядачі без квитків, на матчі Швейцарія - Еквадор чомусь були відсутні 30 відсотків представників сил безпеки, а в Куябі фанати безперешкодно пронесли на трибуни піротехніку. Апофеозом стало незаконна присутність на легендарному стадіоні "Маракана" в Ріо-де-Жанейро близько 90 чилійських вболівальників, які хотіли без квитків подивитися матч своєї команди проти іспанців.

ФІФА підводить позитивні підсумки 

Незважаючи на численні інциденти, організаційний комітет ФІФА вважає підсумки групового етапу ЧС-2014 позитивними. Майже два мільйони вболівальників відвідали матчі чемпіонату, і їх присутність на стадіонах була безпечною. На кожній грі порядок забезпечували в середньому 900 співробітників сил безпеки, а їх необхідне число визначали перед кожною конкретною зустріччю, повідомив оргкомітет.

Одним з методів ФІФА є залякування вболівальників. Після того як близько 90 фанатів збірної Чилі увірвалися на стадіон в Ріо-де-Жанейро, їх затримали, а потім зобов'язали залишити Бразилію протягом 72 годин. ФІФА стягнула з чилійського футбольного союзу грошовий штраф і пригрозила ще більш суворим покаранням у разі повторення подібних інцидентів. 

Поза стадіонів все спокійно 

Зате початковий скепсис щодо концепції безпеки бразильських властей випарувався. Експерти похвалили успішну роботу щодо запобігання небезпечних ситуацій та узгоджені дії поліції і армії. 

Якщо не рахувати того, що в день відкриття чемпіонату учасники протестів в декількох кілометрах від стадіону в Сан-Пауло були поранені гумовими кулями, які застосувала поліція, співробітники органів правопорядку не вдавалися до надмірно жорстких силових методів, як це було під час Кубка конфедерацій.

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.