Здоровий спосіб життя

У найпрестижніший клубний турнір Старого Світу "Дніпро" повертається через чверть століття. У середу на київському стадіоні "Олімпійський" віце-чемпіони України проведуть перший матч третього відбіркового раунду Ліги чемпіонів УЄФА проти данського "Копенгагена".

У далеких 80-х команда, яка представляла в чемпіонаті СРСР обласний центр, двічі завойовувала титул, а разом з ним і путівку в Кубок європейських чемпіонів. У 1983 році під керівництвом Володимира Ємця, в 1988-му - під керівництвом Євгена Кучеревського. Втім, будучи базою радянського ракетобудування, Дніпропетровськ залишався закритим для в'їзду іноземців, а тому єврокубкові матчі "Дніпро" проводив не вдома, а в сусідньому Кривому Розі.

Так було і в сезонах 1984/85 і 1989/90, коли команди Ємця та Кучеревського добиралися до чвертьфіналу Кубка чемпіонів. До слова, саме в проміжку між тими історичними для команди кампаніями народилися три чверті футболістів нинішнього складу "Дніпра", в головному клубному турнірі Європи з тих пір не брала участі. Третій старт, тепер уже в Лізі чемпіонів, став заслугою Хуанде Рамоса, чий контракт з дніпропетровцями закінчився у червні і не був продовжений за рішенням самого тренера.

У підсумку іспанського фахівця змінив 63-річний Мирон Маркевич, який рік тому дебютував у Лізі чемпіонів з харківським "Металістом" - найпринциповішим суперником "Дніпра" на внутрішній арені.

"Така тренерська доля", - Маркевич пояснює мінливості професії. "Дев'ять останніх років я працював у Харкові, а зараз опинився у Дніпропетровську, де стоїть завдання пройти в груповий турнір Ліги чемпіонів. Це хороший стимул не тільки для мене, а й для футболістів, - зазначає наставник, прищеплює новій команді агресивний стиль гри. - Так, "Дніпро" і раніше швидко переходив з оборони в напад, і це хотілося б зберегти, але перед хлопцями стоїть завдання атакувати ще сміливіше!"

У першому офіційному поєдинку під керівництвом Маркевича дніпропетровці обіграли донецький "Металург" (2:0), забивши обидва голи в середині другого тайму. "Старт сезону завжди виходить таким: нерви, багато чого з того, що було задумано, не виходить, - коментує наставник. - Перший тайм ми провалили, взагалі не створивши моментів, після перерви виглядали краще, але все одно це мене не влаштовує. Напевно, надто вже хотіли перемогти. Так, виграти вдалося, проте якість гри має бути вищою ".

Тож свій другий офіційний матч на чолі «Дніпра» ми зможемо побачити вже в середу ввечері. Цей матч супроводжує неймовірний ажіотаж. Вся країна з нетерпінням чекає цього матчу і всі вірять в перемогу «Дніпра».

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.