Здоровий спосіб життя

Праця фахівців ливарних цехів, доменного і прокатного виробництва проходить та відбувається в умовах підготовки сировини і плавки металу, формувальних і обрубно-очисних операцій по металу при  надзвичайно різких коливаннях температури повітря, різних шумів, місцевих і загальних вібрацій.

У процесі нашої трудової діяльності саме в цих фахівців надзвичайно важливе місце займають такі методи, як візуальні та інструментальні спостереження за технологічним процесом, працюючими машинами і агрегатами; велику кількість однотипних рухів та операцій в активному режимі, монотонність та однотипність яких призводить до швидкої стомленості; велика кількість пересувань (біля формувальної машини, на плацу); почергове переміщення вантажів вручну або за допомогою допоміжних механізмів; робота в мінімальній близькості від  місця розплавлення металу, робота в респіраторах, захисному  спецодязі і спецвзутті. На працездатність фахівців гарячих цехів позитивно впливають такі якості людини, як загальна витривалість організму, високий стан фізичної сили людини; хороший рівень спритності, розвинені відчуття координації та  рівноваги,  вестибулярно стійкий апарат; витривалість до різких коливань температури навколишнього повітря; високий рівень вольових якостей - сміливості, рішучості, завзятості; хороша серцево-судинна, нервова та дихальна системи.

Механізація і автоматизація теперішнього доменного та прокатного виробництва трохи облегчили роботу робітників і персоналу інженерно-технічного відділу. Останні в свою чергу все більше наближені до змішаного виду праці.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.