Здоровий спосіб життя

Праця людей плаваючого складу в умовах плавання з ростом автоматизації та механізації суднових робіт частка фізичної праці чи руху взагалі зменшується, аніж було раніше, робота багатьох таких спеціалістів не пов'язана з частими та систематичними фізичними навантаженнями, вони присутні, та цілком одноманітні та монотонні, що шкідливо впливає на організм.

Це вимагає надзвичайно великої уваги до складання та виконання цілих комплексів вправ,як засіб заміни та компенсації нестачі в руховій активності під час праці чи просто в побуті моряків. Важливими і дуже необхідними прикладними навичками для мореплавців є звісно ж плавання, стрибки у воду, пірнання, веслування та інші різноманітні дії у воді, на воді чи біля води. Також у вільний час позитивним для моряків будуть різноманітні рухливі чи спортивні ігри у воді. Це дозволить не тільки організувати активний відпочинок, а й дати можливість відпочити свой нервовій системі. Найголовнішими фізичними якостями для цього типу роботи є  швидкість, спритність,точність сенсомоторних (чутливо-рухових) реакцій, координація рухів,  стійкість вестибулярного апарату, хороша адаптація організму до зміни клімату та теплового перевантаження, сильний імунітет. З морально-вольових якостей слід виділити дисциплінованість, сміливість, колективізм, рішучість, винахідливість, сміливість, ініціативність, емоційна стійкість. Засобами для виховання цих фізичних якостей є насамперед фізична праця, фізична культура і правильно підібрані комплекси спортивних вправ чи просто заняття спортом.

Своєрідні умови праці для таких працівників наземних служб цивільної авіації. Радисти, механіки круглий рік працюють на свіжому повітрі при дуже різних метеорологічних умовах. Діяльність в основному проходить на висоті до 15 м, на обмеженій, невеличкій площі опори (драбинках). Робочі пози в час роботи одноманітні та не дуже зручні (сидячи присівши в незручному положенні, з піднятими догори руками та інші), сполучені з різними за тривалістю статичними напругами. Інженерам, технікам та керівникам бригад на протязі своєї зміни доводиться проводити багато часу на ногах. Умови праці таких працівників вимагають гарної та всебічної фізичної підготовки, добре розвинутої сили основних груп м'язів, витривалості, особливо спеціальної, що дозволить виконувати специфічну роботу досить тривалий час, спритності і гнучкості для впевненого пересування чи лазання по площинах літака і можливості добиратися до самих важкодоступних та необхідних місць.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.