Здоровий спосіб життя

Праця фахівців автоматичних систем управління (АСУ), електронно-обчислювальних машин (ЕОМ) мають свою специфіку, вона пов'язан з тим, що працівники цих галузей займаються тривалими спостереженнями та контролем за роботою різних приладів, з відтворенням і терміновою переробкою просто величезного потоку інформації, з виконанням різних за швидкістю і  точністю рухів, часто складних по координації, але при певній емоційно-вольовому напрузі.

Існує чимало професій, в яких робота тісно пов'язана з постійною напругою та тиском на  пальці рук та кисті (музиканти, швеї, телеграфісти, оператори різного роду робіт, програмісти та багато інших) Такі досить потужні і регулярні навантаження у представників вище згаданих професій в більшості випадків призводять до болів в м'язах рук, сухожиллях кисті та пальцях. Нерідко такі  ці болі переростають в хронічні і заставляють  людину змінювати професію. Надійними профілактичними засобами в цих випадках є масаж чи самомасаж, спеціальна фізична підготовка направлена на вдосконалення саме цих частин тіла. Ця підготовка повинна бути спрямована на розвиток витривалості(загальної та спеціальної), гнучкості та рухливості пальців, укріплення кисті людини, підвищувати працездатність, виховувати вольові якості необхідні даній галузі.

Умови праці працівників цієї галузі відзначається дещо вищою нервовою збудливістю та емоційною напруженістю. Час роботи таких фахівців має бути дещо відмінним по тривалості від інших галузей. Причому практично в усіх професіях, особливо в праці фахівців середньої і вищої ланки, слід відмітити зниження компонента фізичної важкості праці . Явища гіподинамії проявляється негативно для працівників цієї галузі, що в свою чергу дуже негативно впливає на функціонал всього організму. Звісно в таких умовах підвищується роль специфіки фізичних вправ, спрямованих на зменшення, або ж взагалі на ліквідацію дефіциту рухової активності.

Всім учням спеціальних навчальних закладів - майбутнім: технікам, педагогам, медичним сестрам та іншим фахівцям важливо знати основи прикладної фізичної культури, вміти організувати заняття з колективом, в якому доведеться працювати після закінчення навчання у середньому спеціальному навчальному закладі. 

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.