Здоровий спосіб життя

Фізична активність допомагає зберігати здоров'я і добре самопочуття практично в будь-якому віці. Однак при наявності будь-яких проблем зі здоров'ям дуже важливо не помилитися з вибором типу занять. Неправильно підібрані вправи і надмірні навантаження можуть не тільки не поліпшити самопочуття, але і завдати шкоди здоров'ю, наприклад при такій проблемі як - варикозне розширення вен.

Людям, страждаючим від варикозного розширення перед початком будь-яких тренувань необхідно проконсультуватися з лікарем-флебологом. Тільки він може, попередньо оцінивши ступінь розвитку варикозу, характер зміни вен і наявності будь-яких ускладнень, рекомендувати якийсь спеціальний вид занять і ступінь фізичного навантаження.

Люди з проблемою варикозу сміло можуть ходити в плавальні басейни і займатись плаванням. Можна також застосовувати у воді обтяжуючі гирі. У цьому випадку сама вода чинить підтримуючий ефект, тому боятися використовувати вантажі не варто. До того ж, плавання стимулює кровотік в тканинах, що сприяє поліпшенню стану судин. Благотворно впливає на стан вен сам контраст води і повітря після водних процедур, тому після походу в  басейн загальне самопочуття, помітно поліпшується.

Протипоказані тільки швидкий біг, катання на велосипеді, будь-які різкі прискорення, так як вони призводять до невиправданого навантаження на вени. Категорично забороняються будь-які силові навантаження на ноги: випади, жими, підйом штанги або гирі в положенні стоячи. Всі ці вправи приводять до надмірного навантаження на судини ніг. Тому, якщо є бажання «підкачати» м'язи, виконувати вправи слід тільки з положення лежачи.

Протипоказані також любі ударні та стресові навантаження - стрибки. Під час цих вправ досить великий ризик травмувати вени. До того ж ці навантаження не надто фізіологічні, адже в звичайному житті ми не бігаємо по сходах протягом 10 хвилин, або не стрибаємо довго на місці.

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.