Здоровий спосіб життя

Методи лікування викривлення хребта залежать від ступеня і типу деформації, а також від віку пацієнта. Перша і друга ступінь викривлення виправляється консервативним способом. Для повноцінного одужання вкрай важливо, щоб пацієнт повноцінно харчувався, регулярно виходив на прогулянки і знайшов собі якесь рухоме захоплення.

Спати хворому необхідно на жорсткому ліжку, тому йому варто підібрати твердий та рівний матрац. Деяким пацієнтам рекомендують навіть класти під матрац дерев'яний щит. Виправити викривлення хребта неможливо, якщо не дотримуватися режиму навчання і праці. Так, якщо людина багато часу проводить за комп'ютером, йому виключно важливо правильно підібрати висоту стола і стільця. Сидіти за робочим столом необхідно завжди прямо, а ноги тримати на підлозі. 

Щоб зміцнити м'язи хребта і усунути дискомфорт, слід користуватися спеціальним коригувальним корсетом, який допомагає зупинити прогресування хвороби. У 90% випадків носіння корсета по 16 годин на день запобігає розвитку сколіозу. Але ефективність даного методу висока тільки при викривленнях до 35 градусів. 

Інший метод для лікування викривлення - виконання вправ лікувальної фізкультури. Фізичні вправи допомагають зміцнити м'язи тулуба, поліпшити поставу і скорегувати всі деформації. Пацієнту необхідно виконувати весь призначений йому комплекс вправ на кожному етапі розвитку викривлення. Однак досягти позитивного результату від лікувальної фізкультури можна тільки на початковій стадії захворювання. 

При викривленні хребта неприпустимо працювати над підвищенням його гнучкості або розтягуванням. Досить буде активно плавати, виконувати вправи у воді, робити лікувальну гімнастику і ходити на сеанси масажу.

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.