Здоровий спосіб життя

Загартовування - це пристосування організму до різних впливів  та несприятливих чинників  зовнішнього середовища, або, тренування захисної системи організму.

Сутність загартовування полягає у вдосконаленні механізмів утворення, збереження і віддачі тепла або, інакше кажучи, в тренуванні терморегуляторного апарату. Цей процес протікає за активної участі  центральної нервової системи. Систематичний  вплив повітря, місяця і сонячних променів на тіло людини сприяють формуванню умовних рефлексів, що пристосовують організм до температурних коливань середовища. Особливо ефективно такі рефлекси пристосування утворюються при заняттях фізкультурою і спортом, коли людина потрапляє в умови підвищених вимог до організму: плавець у воді, лижник на морозному повітрі, марафонець на жаркої літньої дорозі.

 Вплив загартовування полягає не тільки в тому, що підвищується опірність організму до захворювань, перш за все простудним, а й у тому, що при загартовування зміцнюється нервова система організму, активізується  і покращується обмін речовин в організмі, поліпшується діяльність серця, легень, інших органів. І як наслідок усього цього - підвищується загальна витривалість і працездатність людини. Найбільш широко поширені загартовування повітрям, водою і сонцем.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.