Здоровий спосіб життя

 Загартовування водою - надзвичайно ефективний засіб пристосування людини до температурних коливань навколишнього середовища. Володіючи підвищеною теплопровідністю, вода дуже сильно впливає на процеси терморегуляції, будить дрімаючі в організмі людини резервні пристосувальні можливості.

До загартовуючих водних процедур відноситься обтирання, обливання ( душ) і купання. Саме в такій послідовності вони і застосовуються в практиці загартовування.

Обтирання починають водою кімнатної температури. Відразу після ранкової гімнастики мокрим рушником, губкою або спеціальною м'якою рукавичкою обтирають руки, груди, живіт, спину, ноги. Потім сухим рушником витирають і масажують все тіло. Тривалість процедури обтирання з 25-30 с і збільшують згодом до 2-3 хв з одночасним зниженням температури води.

Обливання починають з температури +30 .... +35, потім, у міру звикання, знижують її до кімнатної ( водопровідної ). Під струмінь по черзі підставляють руки, ноги, плечі, груди, спину. Тривалість 1-2 хв. Подальше розтирання сухим рушником виконує роль поверхневого шкірного масажу, тому рухи повинні бути спрямовані в бік серця. Розтирання виконують енергійними рухами до почервоніння шкіри і появи відчуття тепла.

Купання - найкращий спосіб загартовування, так як механічне та температурне дію води при цьому поєднується з сонця, повітря, енергійними рухами плавця. Почавши купатися влітку при відносно високій температурі води + 20 ... +25, продовжують купатися до глибокої осені, не пропускаючи жодного дня. Якщо температура води в басейні ( водоймі ) постійна, поступово збільшують час купання. При нижчій температурі води ( частіше у відкритому водоймищі ) поступово скорочують час процедури загартування. Не можна при цьому переохолоджуватися: при появі ознобу, «гусячої шкіри» - люди, привчили себе до плавання у крижаній воді. Однак спортсменам, систематично займається тренуваннями, виступаючим в змаганнях, «моржування» не показано.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.