Здоровий спосіб життя

 Загартовування сонцем корисно впливає на весь організм: зміцнює нервову систему, покращує обмін речовин і стан шкірних покривів. Починають прийом сонячних ванн з 5-10 хв, поступово доводять опромінення на 6-8 день до 1 ч. При цьому стежать, щоб рівномірно опромінювалися всі ділянки тіла, голову ж прикривають світлим головним убором, оберігаючи її від перегрівання.

Прагнення якомога більше «засмагнути» не завжди виправдано, оскільки шкіра пігментується ( забарвлюється ) під впливом сонячних променів у різних людей по-різному. Найкращим часом для прийому сонячних ванн в середній смузі є час  від 9 до 12.

Спортсмени, які взимку і влітку тренуються на відкритому повітрі, отримують достатню дозу сонячного опромінення. Надмірне захоплення сонячними ваннами може викликати млявість, відчуття втоми. Не рекомендовано тому багато засмагати в період інтенсивних тренувань, змагань. У ряді видів спорту (гімнастика, бокс, боротьба тощо) навчально-тренувальний процес зазвичай проходить в залах, у закритих від сонця спортивних спорудах. Представники цих видів спорту повинні знаходити можливість для систематичного перебування на відкритому повітрі, для опромінення сонцем. При цьому слід знати, що між прийомами сонячних ванн і тренуваннями обов'язковий проміжок часу в 4-5 ч. Взимку і восени ультрафіолетовим опроміненням в спеціальних приміщеннях - фотаріях .

Слід зауважити, що методи привчання і основні правила звикання до високої температури навколишнього повітря в принципі такі ж, як і при звикання до холоду. Ці правила слід запам'ятати:

1) Систематичність;

2 ) Поступовість звикання до закаливающим впливів;

3 ) Різноманітність засобів і методів загартовування ;

4 ) Індивідуалізація сили впливу та тривалості застосовуючих  засобів загартовування.

Заняття фізичною культурою і спортом надають широкі можливості для загартовування організму не тільки при групових навчально -тренувальних, а й при індивідуальних домашніх заняттях .

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.