Здоровий спосіб життя

Гігієнічні вимоги до одягу і взуття диктуються кліматичними умовами і характерними особливостями виду спорту. Одяг і взуття повинні бути легкими, не затрудняти рухів, добре захищати організм від зайвої втрати тепла, від атмосферних опадів. Тканина, з якої зшитий одяг, повинна бути теплопровідної і повітропроникною, добре вбирати піт і сприяти його випаровуванню.

Такими властивостями найбільшою мірою володіють бавовняні і вовняні тканини. Одяг вимагає ретельного догляду: забруднений одяг сприяє виникненню шкірних захворювань, а при наявності джерела інфекції - служить причиною її поширення. Спортивний одяг слід одягати тільки на навчально-тренувальні заняття, а після кожного тренування чи змагання - прати і прасувати.

Взуття має відповідати особливостям будови стопи, не бути тісним: тісне взуття призводить до деформації стоп, ускладнює кровообіг, викликає потертості і сприяє охолодженню кінцівок. Потрібно стежити за тим, щоб взуття і шкарпетки були завжди сухими та чистими.

Дотримання правил суспільної гігієни кожним хто займається - необхідна умова високої ефективності фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів. Сприяйте підтримуванню необхідного гігієнічного стану спортивних споруд: стежте за чистотою взуття та одягу; виконуючи обов'язки чергового, ретельно робіть вологе прибирання, протирайте не тільки підлогу, а й спортивні снаряди; не забувайте провітрювати приміщення спортивного залу, не дозволяйте курити навіть поблизу спортивної споруди.

 

Джерело: издательство "Высшая школа", г. Москва, 1989 г, Книга - "Физическое воспитание"

PS: Будемо вельми вдячні, якщо Ви поділитесь даним матеріалом зі своїми друзями в соц.мережах.